Duotip-Test®

Duotip-Test, allerji deri testi için özel olarak tasarlanmış, benzersiz “u” şeklinde sivriltilmiş iki uca sahip, tek kullanımlık, steril lansettir. Amerika Birleşik Devletleri’ nde Lincoln Diagnostics laboratuvarlarında üretilmiş olup, Fda ve Ce sertifikalarına haizdir. Uzmanlar tarafından en çok benimsenen ve tercih edilen lanset markasıdır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Yüksek derecede duyarlılık

Sonuçların kolay okunması

%98.6’nın üzerinde doğruluk oranı

Düşük antijen sarfiyatı

Silindirik uç

Kolay uygulama ve standart alerjen yüklemesi

Yüksek hassasiyet ve belirginlik & kulanım kolaylığı sağlar

Dipwell tepsi ile alerjenler güvenli ve steril koşullarda saklanır

Prick & Wipe teknolojisi ile optimum tüketim sağlaması

200’ün üzerinde A sınıfı yayınlarıyla interedermal test sonucuna yakın en yakın sonuç (Kaynak: PubMed)

ÜRÜN GÖRSELLERİ

ÜRÜN HAKKINDA

Üretici Firma

Lincoln Diagnostics Inc. (USA)

Belgeler

FDA,CE, ISO 13485, OSHA

Ürün Türü

Tekli Lancet

KULLANMA TALİMATI

Duotip-test, prick test yöntemine dayalı olarak hem çevirme hem de çizme yöntemleriyle uygulanabilir. Cilt alkolle temizlenip, kurutulduktan sonra aşağıdaki adımlara uyularak test yapılır:

Çizme yöntemine göre: Tepsi içinde hazır bekleyen ve allerjeni üstüne kendi yüklemiş aplikatör 45°’lik açı ile deri üzerine bastırılarak 24 mm çizilir.

Rotasyon (çevirme) yöntemine göre: Tepsi içinde alerjen yüklü olarak bekleyen aplikatör yeterli bir basınç uygulayarak dik bir şekilde deriye bastırılır ve 360° çevrilerek test tamamlanır.

Her iki test yöntemiyle de tatbik alanını temizlemeden önce alerjenlerin 3-5 dakika kadar kalmasına izin verin.

Sonuçların Okunması: Hastaların derilerinin mekanik ve kimyasal etkilere karşı farklı tepkiler göstermesi nedeniyle test sonuçlarının değerlendirmesi pozitif (histamin) ve negatif (gliserozalin) kontroller kullanılarak daha güvenilirdir. Histamin tepkisi +3 olarak değerlendirilirken, gliserozalin tepkisi negatif olarak değerlendirilir. Teşhis ekstratı uygulanmış alanlar bu pozitif ve negatif kontrollere göre derecelendirilirler. Histamin sonucu uygulamadan 10-15 dakika sonra okunur. Negatif konrol ve alerjenik ekstrat tatbiki sonuçları uygulamadan sonraki 15-20 dakikada okunur. Alerjenlere pozitif tepki verilmesi 30 dakikaya kadar sürebilir. Histamin kontrolün kullanılması hastanın kullanılan ilaçlar veya başka nedenlerle normal alerji tepkisinin engellenmesi gibi durumların tespit edilmesini sağlar.

DAHA FAZLA BİLGİ AL

TEKLİF AL  İLETİŞİME GEÇ